МПП Фенікс
      
Бізнес-терміни
ВАЛЮЛТНА ОКУПНIСТЬ -

принцип зовнішньоекономічної діяльності підприємств та організацій, який передбачає замащення їх витрат у валюті за рахунок власних валютних прибутків.

ВАЛЮТА -

1) грошова одиниця певної держави: карбованець в Україні долар в США і т. ін.; 2) тип грошової системи (золота, срібна, паперова валюта). Іноземна валюта— паперові гроші, чеки та iншi платіжні та кредитні документи в іноземних грошових одиницях, що використовуються у міжнародних розрахунках; тверда валюта — валюта, стійка по відношенню до власного номіналу, власної вартості, а також до попиту інших валют, що мають забезпечення золотом та іншими цінностями; падаюча валюта — валюта, знецінена по відношенню до власного номіналу та стійких валют інших держав; конвертована валюта — валюта, що вільно й необмежено обмінюється на iншi іноземні валюти. Конверсія буває повною, коли обмін проводиться на будь-яку іноземну валюту, i частковою, коли валюта даної країни обмінюється лише на деякі валюти i не по всіх операціях міжнародного платіжного обороту.

ВАЛЮТА КЛІРИНГУ -

валюта, в якій ведуться рахунки в банках i здійснюються різні операції між країнами, що уклали платіжні угоди клірингового типу (див. Кліринг), тобто угоди, якi базуються на заліку взаємних вимог та зобов’язань. Такою валютою може бути розрахунковий долар, індійська рупія, фунт стерлінгів та iншi, але це лише умовна розрахункова одиниця, яка не може обмінюватися ні на відповідну за назвою національну валюту, ні на будь-яку іншу, якщо у платіжній угоді немає спеціального застереження.

ВАЛЮТА ПЛАТЕЖУ -

валюта, в якій згідно з зовнішньоекономічним договором (контрактом) повинно бути оплачене зобов’язання (за поставку товару, виконану роботу, надану послугу)покупця (замовника).

ВАЛЮТА ЦІНИ -

валюта, в якій визначається ціна товару (робіт, послуг), що служить предметом зовнішньоекономічного договору (контракту).

ВАЛЮТНI ВІДНОСИНИ -

сукупність відносин, що виникають між державами, організаціями, підприємствами, юридичними i фізичними особами при здійсненні різних виробничих, торговельних, кредитних та інших угод, якi передбачають утворення та використання валютних коштів партнерів.

ВАЛЮТНI КРЕДИТИ -

кредити, що надаються державами, банками, фінансовими організаціями, фірмами в національній або іноземній валюті, в золоті.

ВАЛЮТНI ОБМЕЖЕННЯ -

сукупність заходів i нормативних правил, встановлених у законодавчому або адміністративному порядку i спрямованих на обмеження операцій з валютою, золотом та іншими валютними цінностями.

ВАЛЮТНI ФОНДИ ПІДПРИЄМСТВ, ОРГАНІЗАЦІЙ -

— нагромадження коштів в іноземній валюті за рахунок відрахувань по довгострокових нормативах від сум фактичної валютної виручки, одержаної вiд реалізації готової продукції (послуг), а також усієї валютної  виручки від операцій за кооперовані поставки i продаж ліцензій. Валютні фонди є основним джерелом коштів для закупівлі підприємствами та організаціями устаткування, матеріалів,  інших товарів.

ВАЛЮТНI ЦІННОСТІ -

цінності, за якими валютним законодавством  закріплений особливий режим обігу: іноземна валюта, платіжні документи і цiннi папери, дорогоцінні метали і камінння, за винятком ювелірних виробів.

Developed by
WCS

МПП "Фенікс"®
м.Чернівці, вул. І.Франка, 6/1
E-mail:phoenix_ukr@ukr.net

тел./факс:

+3 8 0372 55-62-48

+3 8 0372 54-19-08

+3 8 0372 55-93-36

+3 8 050 507 80 44

 

Усі права захищені.
© 2019 Для інтернет-ресурсів наявність активної гіперсилки "
ФЕНІКС" - обовязково!

Торгова марка "ФЕНІКС" являється зареєстрованою та охороняється законом.