МПП Фенікс
      
Бізнес-терміни
ГОТІВКА ПРОТИ ДОКУМЕНТІВ -

форма розрахунків, при якій експортер одержує оплату після пред’явлення в банк документів про відвантаження або імпортер одержує документи на товар після його оплати.

ГОТІВКОВИЙ РОЗРАХУНОК -

вид розрахунків, коли оплачується повна вартість товару в період з моменту його готов­ності або в момент переходу товару чи товаророзподільчих документів у розпорядження покупця.

ГОТІВКОВІ ВАЛЮТНІ ОПЕРАЦІЇ -

валютні операції, які полягають у тому, що обмін валют відбувається або в момент укладання договору, або пізніше на один день.

ГОТІВКОВІ КОШТИ, ПЕРЕХІДНИЙ ЗАЛИШОК КОШТІВ -

фінансові кошти, офіційно затверджені для видатків, але не витра­чені у встановлені строки.

ГОТОВА ПРОДУКЦІЯ -

продукція основних і допоміжних цехів, яка призначена для відпуску на сторону. Повинна бути закінчена виробництвом, укомплектована, відповідати технічним умовам чи стандартам, прийнята службою технічного контролю, забезпечена паспортом, сертифікатом чи іншим документом, що засвідчує її якість та комплектність, здана на склад підприємства.

ГРАНТ-ЕКВІВАЛЕНТ -

відсоткові платежі за кредит, що наданий на пільгових умовах, який можна прирівняти до доходу по кредиту, меншому за розміром, але наданому на комерційних умовах.  Різниця між сумою  пільгового кредиту  і  сумою комерційного кредиту, по якому доход буде рівновеликим, і є грант-еквівалент пільгового кредиту, тобто тієї частини, яка надається кредиторам майже безкоштовно.

ГРАНТ-ЕЛЕМЕНТ -

узагальнююча оцінка рівня пільговості. Характеризує основні умови кредиту (позики): строк вий період, ставку відсотка. Грант-елемент показує, яку частину платежів у рахунок погашення боргу недоодержує кредитор внаслідок надання кредиту на умовах більш пільгових, Використовується у міжнародній статистиці як порівняльний показник пільговості різних кредитів та позик.

ГРАЦІЙНИЙ ПЕРІОД КРЕДИТУ -

відстрочення початку погашення кредиту після його повного використання. Широко використовується при наданні міжнародних середньо- і довгострокових кредитів. За користування кредитом у цьому періоді застосовуються, як правило, більш низькі відсоткові ставки, ніж в основний період кредиту.

ГРОШОВА МАСА -

сукупний обсяг купівельних і платіжних засобів, які обслуговують господарський оборот і які належать приватним особам, підприємствам, державі.

ГРОШОВА ОДИНИЦЯ -

встановлений я законодавчому порядку грошовий знак, один з елементів грошової системи, який служить для вираження ціни всіх товарів.

Developed by
WCS

МПП "Фенікс"®
м.Чернівці, вул. І.Франка, 6/1
E-mail:phoenix_ukr@ukr.net

тел./факс:

+3 8 0372 55-62-48

+3 8 0372 54-19-08

+3 8 0372 55-93-36

+3 8 050 507 80 44

 

Усі права захищені.
© 2019 Для інтернет-ресурсів наявність активної гіперсилки "
ФЕНІКС" - обовязково!

Торгова марка "ФЕНІКС" являється зареєстрованою та охороняється законом.