МПП Фенікс
      
Бізнес-терміни
ДЕБЕНТУРА -

свідоцтво на повернення мита.

ДЕБІТОР -

юридична або фізична особа, що заборгувала певному підприємству, організації чи установі. Дебіторами можуть бути, наприклад, покупець, який не оплатив відвантажені йому товари, окремі громадяни, які одержали гроші у підзвіт на певні цілі і вчасно не відзвітувалися.

ДЕБІТОРСЬКА ЗАБОРГОВАНІСТЬ, РАХУНОК ДЕБІТОРІВ -

борг, що його належить одержати підприємству, організації, установі від інших юридичних осіб або окремих громадян, який виник у результаті господарських взаємовідносин між ними

ДЕВАЛЬВАЦІЯ -

 зниження курсу національної або міжнародної грошової одиниці по відношенню до валют інших держав.  Девальвація відображає знецінення валютних коштів внаслідок  інфляції, дефіциту державного бюджету, величезних витрат на 1 озброєння. В сучасних умовах є методом валютної політики дер-І жав з метою стимулювання експорту, разом з тим веде до зростання цін на імпортні товари у національній валюті, прискорює інфляцію в країні.

ДЕВІЗИ -

платіжні засоби в іноземній валюті, що застосовуються у міжнародних розрахунках. До девізів відносяться перекази, чеки, акредитиви, векселі, іноземні банкноти та монети. В  широкому розумінні термін «девізи» означає також іноземну валюту. Девізи, що виражені у найбільш стійких (твердих) валютах  (доларах, фунтах стерлінгів і т. ін.), є частиною валютних резервів  центральних державних банків. Ціна девізів у національній валюті визначається валютним курсом. В останній час найбільш поширеним видом девізів стають банківські доручення у формі телеграфних переказів, які дають змогу прискорити розрахунки і цим зменшити валютний ризик у зв’язку з коливанням курсу за час пересилки векселя, чека чи поштового переказу.

ДЕДВЕЙТ -

повна вантажопідйомність судна (сумарна вага вантажу, пасажирів, екіпажу, палива тощо).

ДЕКЛАРУВАННЯ ТОВАРІВ -

порядок представлення органам  державного і митного контролю документів установленого зразка на товари та інше майно, що перевозяться через державний кордон (вантажні митні накладні і товарно-транспортні документи). Підприємства й організації можуть декларувати товари як самостійно, так і на договірних умовах через спеціальні організації — органи митного контролю в якості декларантів. В Україні запроваджено обов’язкове декларування товарів.

ДЕКОРТ -

знижка з ціни товару, що надається покупцю при достроковій його оплаті у випадку поставки товарів нижчої якості, ніж це передбачалося договором.

ДЕКУВЕР -

різниця між оцінкою майна і страховою сумою,  яка залишається на ризику страхувальника. 

ДЕЛІВЕРІ -

письмове розпорядження на видачу товарів.

Developed by
WCS

МПП "Фенікс"®
м.Чернівці, вул. І.Франка, 6/1
E-mail:phoenix_ukr@ukr.net

тел./факс:

+3 8 0372 55-62-48

+3 8 0372 54-19-08

+3 8 0372 55-93-36

+3 8 050 507 80 44

 

Усі права захищені.
© 2019 Для інтернет-ресурсів наявність активної гіперсилки "
ФЕНІКС" - обовязково!

Торгова марка "ФЕНІКС" являється зареєстрованою та охороняється законом.