МПП Фенікс
      
26.03.10
Класифікація "Елітне житло: De lux & Premium"

«Elite » у перекладі з французької найкращий, вибраний. 

Хто ж належить до еліти в Україні?  

Теоретично еліта є зразком в моральному, етичному, культурному вимірах. Еліта є не просто віддзеркаленням загального стану суспільства, а відображенням гіпертрофованим,це кращі представники суспільства,нації,держави.  
Еліта — це вчені, мислителі, творці, видатні діячі суспільства,а не лише політики і влада, як у нас прийнято вважати.
Проте спостерігаючи той перманентний скандал і безлад, який триває в нашій владі, важко назвати її елітою.
 
Еліта — те найкраще, відбірне, рафіноване, виплекане високою культурою мислення, моралі й діяльності.
Еліту потрібно не плутати з номенклатурою. Остання й перебирає на себе ім’я еліти, всіляко витісняючи справжніх творців політики, мистецтва, держави, науки.
Для номенклатури потрібні не творці, а виконавці, слуги, хоч саме вони продають і зраджують першими.

Адже,як  казав  Бенедикт Спіноза;: «Для лакея, немає героя».


Еліта — річ дуже дорога, і потрібен час для її підготовки і виховання.
Чим бідніша країна, тим менше шансів формування і зростання еліти. Її заміщають містечкові угруповання. 

 "Елітний" стиль життя.... - житло,як один із критеріїв елітності!

За європейськими канонами, елітним вважається будинок з прибудинковою територією, паркінгом та іншими додатковими нововведеннями.
Загальноприйняті вимоги до елітної нерухомості в Європі

 •  «замкнута» територія, охорона доступу,система відеоспостереження за територією;
 •  автостоянка (два місця на кожну квартиру);
 •  спортзал, бажано басейн;
 •  просторі кімнати з високими стелями (близько 3 метрів);
 •  високі вимоги до оформлення інтер’єру;
 •  високошвидкісний інтернет, бажані Wi-Fi та супутникове телебачення;
 •  дистанційне управління охоронною системою, системою опалення, освітлення, водопостачання;
 •  площа квартири — від 250 - 300 кв. м і більше;
 •  хороший стан прилеглої до будинку території (озеленення, тротуарна плитка, дитячий майданчик);
 •  престижне місце розташування;
 •  оптимальне об’єктно-планувальне рішення;
 •  розвинена інфраструктура і т.п..
Елiтна нерухомiсть британської столицi – найдорожча у свiтi – один квадратний метр елiтного житла тут коштує 33,8 тисяч євро (для порiвняння, у Нью-Йорку – 23,5 тисяч). Та навiть англiйська нерухомiсть екстра-класу об’єктивно далеко не вся правильно вiдноситься до своєї категорiї – адже десятки нюансiв грають найважливiшу роль при виборi житла.


У Росії, наприклад, існує 10 вимог, яким має відповідати елітний будинок:
 •  кількість квартир — щонайбільше 30;
 •  розташування — в історичному центрі або в екологічно чистому районі неподалік центру;
 •  високий ступінь безпеки мешканців;
 •  автономне інженерне обладнання — власна пожежна служба, електростанція і водопостачання;
 •  головним критерієм елітності, за твердженням російських будівельників, є суворий відбір мешканців. і т.п..
Приміром, клієнтам з кримінальним минулим квартиру в будинку класу De lux не продадуть( ні за які гроші-це правило яке виконується). Чи скажімо, непродатуть таку нерухомість  клієнту, який торгує на базарі і т.п.. (так як соціальний статус тут відіграє дуже і дуже важливу роль!).


 Поняття "Елітне житло" нівелювалося у свідомості українців і зокрема у чернівчан.

В Україні називати нові будинки елітними будівельники почали з 2000 року.

Хоча насправді квартири в таких будинках мали лише покращене планування порівняно із серійними дев’яти- та шістнадцятиповерховими будинками середини 90-х. У той час поняття «елітна нерухомість» і «квартири покращеного планування» були практично тотожними. Першоосновою для будівельників слугували відомчі будинки для номенклатурних працівників СРСР — межа мрій пересічних радянських працівників-тружеників. Ознакою елітного житла також була більша площа квартири: «що більше, то елітніше».
 
Ринок елітного житла почав формуватися тільки у 2003-2004 роках. Будівельники почали будувати відповідно до встановленої на Заході класифікації та критеріїв, що визначають ступінь класності будинку. Якщо на початку будівельного буму — 2000-2001 роки — елітними вважалися практично всі нові будинки, які споруджуються в центрі міста, то до середини 2005-го року ці поняття стали більш стандартизованими.
Забудовники почали оперувати такими термінами, як «житло класу люкс», «елітне житло», «житло підвищеної комфортності» та «житло масового сегмента». Дехто почав використовувати класи («А», «В» і «С»), як основну характеристику житла.

Термін «елітний будинок» — штучне поняття, що заважає споживачеві правильно орієнтуватися у пропозиції.

Але якщо під елітною нерухомістю розуміти житло, яке купують покупці з високим рівнем доходів, то за класифікатором Української будівельної асоціації такому житлу мають відповідати два формати: «De lux» і «Premium».
Те, що сьогодні зараховують до сегменту елітної нерухомості за одним, двома і більш параметрам не відповідає прийнятій класифікації. У класифікаторі кожне житло має близько 100 обов'язкових параметрів - починаючи від вимог до обробних матеріалів і закінчуючи територіальним розташуванням.
За класифікатором на одну квартиру в обох класах повинно бути передбачено два й більш машиномісця. Класи «Де-Люкс» і «Преміум»  передбачають площу квартир від (тобто більше) 150 квадратних метрів, висоту стель від 3 метри, середню площу кімнат від 30 квадратних метрів, кухні - від 25. Крім того, в таких квартирах повинні бути великий хол,кабінет, зимовий сад або терасса і т.д.  
У таких будинках забудовники передбачають єдине соціальне середовище мешканців, клубний закритий тип будівлі, обмежену кількість квартир (до 60), максимум 6(+мансарда) поверхів, індивідуальні системи енергозабезпечення, очищення води, безшумні ліфти і т.ін..


Якi з новобудов можна вiднести до елiтних в Україні, адже орiєнтирами у нас були закордоннi, а не власнi стандарти?

Сегмент елітної нерухомості в Україні тільки розвивається. Сьогодні споживачу пропонують придбати елітне житло. Експерти ж запевняють, що такого в Україні на сьогодні практично не існує, бо насправді заявлені елітні комплекси належать до Бізнес-класу. Орієнтирами даного сегменту були тільки європейські та американські стандарти, що не є прийнятним критерієм для України.
В Україні існує декілька класифікацій житлової нерухомості, але поки жодну з них не можна назвати загальноприйнятою.

 
 
У 2006р. була створена класифікація житла від Української Будівельної Асоціації.  
Для визначення класу житла розробники використовували більше 100 параметрів, які були розділені на 7 основних критеріїв:
 •  місцерозташування;
 •  будівельні і технічні характеристики будівлі і його конструктивних елементів;
 •  облаштування будівлі і прибудинкової території;
 •  соціальна інфраструктура будівлі;
 •  матеріали і устаткування;
 •  технічна інфраструктура;
 •  організація управління і експлуатації.
Розмежування різних сегментів житла  було направлене на усунення спроб  різних забудовників привласнити своїм проектам вищий статус ( і, відповідно, виставляти квартири на продаж по завищених цінах). Але і зараз багато компаній позиціонують новобудови як елітні, хоча це не відповідає дійсності.
 

Згідно класифікації від УСА існує 5 видів житлової нерухомості:
На думку фахівців УБА, лише перші 2 класи відповідають поняттю «Елітне житло», і об'єм ринку житла класів «Де люкс» і «Преміум» в Києві не перевищує 10%-12%.
 
 Що ж до «Елітного житла: Де люкс та Преміум» у місті Чернівці  варто зазначити: даний сегмент відсутній на чернівецькому ринку нерухомості!
 
Насправді  деякі елітні будинки столиці та міст мільйонників не дотягують до класу «De lux» або«Premium» навіть за класифікатором житла Української будівельної асоціації, не кажучи вже про Європейські критерії. Хоч яким висококласним буде будинок на окраїні міста , назвати елітним його не можна з огляду на місце розташування об’єкта — далеко від центру міста.
Існує цілий ряд критеріїв, які визначають тип житла: місцерозташування; будівельні і технічні характеристики будівлі; облаштування і інфраструктура будівлі, прибудинковій території; закритого типу інфраструктура,матеріали і устаткування,статус мешканців і т.д.(див.Хакакткристики сигменттів нерухомості).
 

Покупці квартир категорій  «Delux» і «Преміум» пред'являють все більше і більше вимог до якості житла та готові платити за це чи малі кошти. 
Категорія «Delux» - в основному це невеликі будинки в центральних районах міста з якісною дорогою обробкою і (крупні комплекси за типом). Найчастіше на етапі будівництва, вартість віртуального квадратного метра у м.Києві стартувала від $4 000 і досягає $15 000 . Тут передбачають облицьовування холів житлових будинків мармуром, фонтани і навіть м'які меблі на сходових майданчиках.Холи із диванами для домашніх улюбленців і т.ін.. Ну а індивідуальний підхід до планувань і зовсім сприймається як обов'язковий стандарт - майбутній мешканець такого будинку може замовити собі будь-який варіант внутрішнього планування квартири.

Проте масштабна забудова центральних районів просто неможлива унаслідок відсутності вільних ділянок для будівництва. Тому пропозиція тут не здатна задовольнити попит, не дивлячись на те, що вартість квадратного метра в новобудові (приміром на Хрещатику у м.Києві чи в центрі Донецьку та Одеси) досягає «астрономічних» меж на такий сегмент нерухомості завжди є свій покупець.


 У таких будинках класу «Де люкс» знаходиться тренажерний зал, сауна, територія SPA, салон краси, плавальний басейн на першому поверсі, а також окрема кімната для колясок і велосипедів. До послуг мешканців упорядкований двір, автономне опалювання і гаряче водопостачання, Інтернет і супутникове телебачення. Підлоги в суспільних зонах виконані з мармуру, а в холах встановлені ексклюзивні м'які меблі і живі екзотичні рослини.
Вартість квадратного метра даного сегмента, залежно від розташування будинку і інших характеристик.
Нерухомість класу «Де-люкс» має обов`язково розташовуватися у безпосереднiй близькостi до адмiнiстративного та iсторичного центру мiста, мiських зон вiдпочинку, бути ексклюзивно спроектованою, мiстити не бiльше двох квартир на поверсi i цих поверхiв повинно бути максимум сiм (шість+мансарда). Все має вiдповiдати цьому статусу.
«Де-люкс» — це також і пентхаус з майданчиком для гелiкоптерiв. В Українi ця вимога до перелiку обов’язкових не входить. I не тому, що не можна побудувати. Причина банальніша,поки що немає передумов для розвитку приватної авiацiї.
Крiм того, згiдно iз класифiкатором, елiтна будiвляце ще не елiтне житло, адже все, що його оточує (магазини, фiтнес-центри, дитячi майданчики і т.д..), теж має неабияке значення.

Що ж ми бачимо на українському ринку нерухомості натомiсть?

Похвалитися достатньою кiлькiстю житла класу "Де-люкс" – вершиною елiтного сегмента – навряд чи можуть як українськi мегаполiси, так i столиця, за винятком кiлькох будiвель. А в обласних центрах не мільйонниках такий сегмент практично відсутній.

Хто ж купляє елiтну нерухомiсть?

Елітного житла ,приміром у Києві,будується не так вже й багато. За оцінками забудовників, 2006-2008 років сумарна площа новобудов класу «Де-люкс» та «Преміум» не перевищить 10-12% загальної кількості введеного в експлуатацію  житла.
Купляють таке житло:полiтики, бiзнесмени, зiрки естради,.....- словом, дуже (наголошую на словi «дуже») забезпеченi люди відповідного статусу,стилю поведінки та способу життя. Вони мають кошти i за це хочуть отримати вiдповiдної якостi помешкання, яке б вiдповiдало їх соцiальному статусу. Елітні квартири орієнтовані на дуже багатих людей. А їх в Україні не так вже й багато. Цим пояснюється невелика частка дорого житла в загальних обсягах будівництва.

В Україні продавцi «елiтних квартир» проводять своєрiдний фейс-контроль серед потенцiйних покупцiв,розуміючи те,що не можна пропонувати житло на одному поверсi керiвникам конкуруючих пiдприємств або полiтикам -опонентам. Адже клiєнт платить не тiльки за комфорт, вид з вiкна і т.д.. Покупець, у першу чергу, хоче спокою i захищеностi вiд зовнiшнього свiту
Питання про безпеку елiтних квартир не викликає сумнiву. Висока огорожа, надiйна професiйна охорона, контрольно-пропускнi пункти, вiдеоспостереження по периметру територiї i в будiвлях, консьєрж на входi  і т.д.
Ринок елiтної нерухомостi в Українi обмежений столицею, декiлькома обласними центрами мільйонниками i Пiвденним берегом Криму. Це й зрозумiло — цiни на даний сегмент нерухомості високі.
 Багатi iноземцi i нашi спiввiтчизники вже не хочуть, приїхавши на вiдпочинок ,приміром у Ялту, жити в готелях. А відтак  купують шикарнi апартаменти iз приголомшливим краєвидом на море або гори.
Оскiльки iсторичнi центри Києва та iнших мегаполiсiв (міст)майже повнiстю забудованi, чи приміром як у Чернівцях історичний ценр міста (що припадає під охорону архітектурної спадщини, червоні лінії) заборонений до багатоповерхової забудови, то з’являється попит на центральнi райони, де можна розвивати територiю, обслуговування, паркiнги. Але елітність визначається не тільки кількістю квадратних метрів. Це має бути центр міста, проте й цього замало.У таких будівлях має бути історія і дух і т.п..Щодо управління будинком ,то  вартість обслуговування в місяць з розрахунку за 1 м.кв. становить- більше 1,5 у.о...(див.Характеристика відповідного сегменту).
При цьому відзначу, що це найстабільніший сегмент нерухомості, якого практично не торкаються загальні коливання ринку, стрибкоподібне підвищення ціни, падіння або стагнація (кризи). ХАРАКТЕРИСТИКА УБА «Де-люкс».


Категорія «Преміум»

Категорія «Преміум» - така нерухомість приносить найбільший дохід і має в столиці та містах мільйонниках підвищений попит, незалежно від яких-небудь цінових коливань. Але такі проекти вимагають від забудовника високого рівня професіоналізму, досвіду і серйозних інвестицій.
Вимоги до елітного житла класу «Преміум»: в першу чергу, розташування в престижному районі. Важливий також вигляд з вікон на пам'ятники архітектури або парк. Обов'язкова наявність упорядкованої прилеглої території, соціальної інфраструктури і охорони. Не останню роль відіграють матеріали, які використовуються в будівництві і архітектура будинку, - вона повинна бути цікавою і неординарною (чи як у Чернівцях відповідати історичній архітектурній забудові минулого).
Важливий аспект: чим більша площа на одну особу, тим більша вартість її обслуговування.
До цього класу вже можна вiдносити двоповерховi котеджi (обов’язково наявність земельної ділянки,окремi житловi примiщення для однiєї родини) з пентхаусами. А якщо це багатоквартирна будiвля, то вона повинна бути лише клубного типу, мати не бiльше семи (шість+мансарда) поверхiв та по двi квартири на кожному з поверхів.
А от хмарочоси – за будь-якої ексклюзивностi та начиння – це вже не елiтна нерухомiсть, адже вони, як мiнiмум, мають набагато нижчий рiвень безпеки. А для людей, якi прагнуть елiтного житла, характерне бажання мати насамперед психологiчний i фiзичний комфорт.

Умовно кажучи, можна сказати, що в Україні, елітними новобудовами позиціонує себе нерухомість 3-х видів:

 •  клубні невеликі будинки;
 •  житлові багатоквартирні;
 •  комплекси і закриті мікрорайони.
Якщо говорити про канони, то багатоквартирний будинок взагалі не може відноситися до класу «Де люкс» або  «Преміум» (хіба що до «Бізнес-класу»). Деякі такі новобудови все одно претендують на клас «Преміум» - таке право їм дає ексклюзивна архітектура, вдале планування квартир, насичена внутрішня інфраструктура, центральне місцерозташування.  
 У зв'язку із загальним зниженням зростання цін на ринку новобудов, перевищення пропозиції над попитом, виросте «боротьба» за потенційного покупця. Здорова конкуренція між забудовниками приведе до покращення якості пропонованих житлових будинків, вартість обслуговування в місяць з розрахунку за 1 м.кв. становить- від 1 у.о.., і т.д. (див.Характеристика відповідного сегменту). ХАРАКТЕРИСТИКА УБА «Преміум».


 
Категорія «Бiзнес-клас»
 Категорія «Бiзнес-клас».Вимоги до вищезазначених параметрiв вже не такi жорсткi, та й кiлькiсть квартир може бути до восьми квартир на поверсі,а поверхів від 13 і вище.  Згідно стандартам, комплекси "Бізнес-классу" повинні розташовуватися в наближених до центру міста районах, тобто, в другій і третій зонах згідно характеристики УБА, відповідати певним параметрам. Мінімальна житлова площа на одного мешканця становить 40 м.кв.. Індивідуальні планувальні рішення, зокрема співвідношення житлової і нежилої площі, а також гідна обробка фасаду, під'їздів і суспільних зон, сучасна технічна оснащеність, наявність адекватного паркінгу (з розрахунку не менше одного машиноместа на квартиру).Архітектурне вирішення будівлі - індивідуальний проект,висота стель -2,7м.,Забезпечення балконами, лоджіями, терасами- балкони,лоджії,тераси,соціальний статус сусідів - скоріше важливий.  Зручна транспортна розв'язка і наявність зупинок маршрутних таксі,вартість обслуговування в місяць з розрахунку за 1 м.кв. становить- від 0,5-1 у.о.,наявність власної служби експлуатації  і т.д. (див.Характеристика відповідного сегменту).
 
Хто купляє:  в основному, це менеджери вищої ланки, успішні підприємці, котрі, як ніхто інший, цінують свій час.
Цей клас житла повинен відповідати головній вимозі – зробити життя тих, що проживають у ньому максимально зручним і комфортним, тому, у таких будинках, як правило, передбачають наявність повного комплексу інфраструктури, що надає відповідний комплекс товарів і послуг і т.д.  ХАРАКТЕРИСТИКА УБА    "Бізнес-клас".


 
Категорія  «Економ-клас»
Категорія  «Економ-клас».Місце розташування – третя,четверта зона згідно характеристик УБА;наявність транспортних розвязок-трамвай, тролейбус, автобус, маршрутне таксі, метро;щільність забудови-немає значення;наявність інфраструктури в мікрорайоні -супермаркет, дитсадок, медустанова, школа, кафе, ресторан;Статус сусідів – немає значення;Архітектура будівлі – серійний звичайний проект;період спорудження будівлі - сталінка, українська цегла, будинок будь-якого періоду після реконструкції, українська панель, покращена цегла;технологія будівництва - монолітно-каркасна, цегляна кладка, панель;автопаркінг – підземний/критий –(до 1 машиномісця), вартість обслуговування в місяць з розрахунку за 1 м.кв. становить- до 0,5 у.о..і т.д.(див. Характеристика відповідного сегменту).ХАРАКТЕРИСТИКА УБА   «Економ-клас».

 
Категорія «Соціальне житло»
Категорія «Соціальне житло» .В європейських країнах житло класу «Стандарт»  передбачає 30 кв.м на особу, в Україні ж — 20 кв.м.
Місце розташування –у любій зоні;близькість до міських зон відпочинку-немає значення;віддалення від промислових зон і об’єктів – до 5км.;наявність трансорту-метро,автобус,тролейбус,трамвай;щільність забудови-немає значення;наявність інфраструктури в мікрорайоні-дитячий садок,школа,маркет,лікарня;соціальний статус сусідів по будинку – немає значення;архітектурне рішення будівлі – серійний проект;технологія будівництва – немає значення;період побудови будівлі – немає значення;кількість квартир на поверсі-немає значення;мінімальна житлова площа на одного мешканця-згідно норми ;забезпечення балконами,лоджіями,терасами- лише балкон;кондиціонування-немає значення;вивіз сміття-1 раз на добу згідно норм, вартість обслуговування в місяць з розрахунку за 1 м.кв. становить- не більше 0,5 у.о.згідно норм, і т.д. (див.Характеристика відповідного сегменту).ХАРАКТЕРИСТИКА УБА   «Соціальне житло».


Якi з новобудов можна вiднести до « елiтних» в Чернівцях?

Пропоную Вам уважно почитати статтю та запам’ятати характеристики по кожному із сегментів нерухомості,а потім віднайти у місцевих ЗМІ оголошення житлової нерухомості (де вказано Елітний будинок,квартира) класу «Еліт: тобто це  Де Люкс чи Преміум», поїхати і оглянути вказану нерухомість. 

І коли будинок (а також зокрема і квартира) вибрані Вами відповідає всім зазначеним та наведеним вище характеристикам  сегмента "Еліт" (від місця розташування - історичний центр ,архітектурного рішення будівлі,закритого клубного типу інфраструктури, де присутні: SPA-салони,Butic,Restoran і т.п(закритого типу,тобто всі об’єкти закритої інфраструктури тільки для мешканців та їх гостей чи VIP-клієнтів торгової марки).,або скажімо до ваших послуг цілодобово спортивний зал , басейн (чи приміром площадка для гілікоптерів).

Коли ви у квартиру будете підніматися мармуровими сходами чи приміром персональним ліфтом, який буде стилізований по індивідуальному замовленню, а освітлювати дорогу вам  будуть кришталеві люсти чи канделябри.

Ящо ви ,приміром,філософ,а вашими сусідами ,у майбутньому,  стане  мистецька,наукова та політична еліта.

Коли вас небентежить те,що обслуговування об’єкту цілодобове ,а за послуги управління будинком (чи закритим комплексом)  платитиУправителю житлового комплексу в місяць ,ви будете від 1,5 у.о. -за 1.м.кв..загальної площі апартаментів, і цей список характеристик "Еліт нерухомості" далеко не вичерпаний.........

Вам не слід турбуватися про пухнастого друга ,так як до  ваших послуг вигул домашніх улюбленців та відвідування із ними салону краси для братів наших менших,де вашій собачці чи кішці зроблять масаж, педікюр та зачіску, і все це на території вашого комплексу ,яка - закритого пипу (обов’язково тут передбачено майданчик для вигулу тварин) , і цей перелік характеристик сегменту "Еліт нерухомість" можна  продовжувати....  –   тоді у Чернівцях є такий сегмент нерухомості ?!

Я ж, в свою чергу, маю зауважити, що як фахівець стикаюся із безліччю оголошень в місцевій пресі де нерухомість опозиціонують як клас «Еліт: а це - Де Люкс чи Преміум» та відвідавши площадки вказаних об’єктів тільки диву-дивуюся, як можна бути таким «голослівним». Висновок з цього у мене  один,-"голослівна некомпетентність та непрофесіоналізм-як результат відсутність якості та завідомо неправдива інформація щодо об’єктів нерухомості по сигментах для підвищення вартості квадратного метра житла,так зване "видавання бажаного за дійсне".


Можу ствердно сказати в місті Чернівці немає і не розпочато будівництво жодного об’єкту нерухомості класу «Еліт: Де Люкс чи Преміум».


Щоправда справедливо буде зауважити,що у Чернівцях є неодин архітектурний-ансамбль будівель,але дані будинки  були збудовані їх власниками, приміров за часів Австро-Угорської імперії чи Румунії, пам‘ятають Еліту тих часів,та на даний час перебувають у жалюгідному стані, мають ("не одного господаря",а у нас як відомо,що усіх-то нічиє...результат - повна розруха і не тільки в головах,якщо сказати словами професора Преображенського із романа М.А.Булгакова) та потребують вкладання чималих коштів.

Сьогодні вже немає тих вишуканих парадних із венеціанськими зеркалами, на подекуди вцілілих мармурових сходах не лежать коврові доріжки, ексклюзивно - ковані  перила не виблискують позолотою,а в акрах по-варварськи сплюндровані фрески...... 

Вочевидь відсутня культура поведінки ....що є наслідком безвідповідальності.

Та я маю надію на те,що повернеться Добрий господар!, а з ним і добробут  та поняття "Культури","Елітності" у наше прекрасне місто Чернівці.

 

Покупцю та Інвестору у Чернівцях, потрібно звертати увагу на якісні характеристики запропонованих об’єктів будівництва.Та знаходити як найбільше точок дотику із вищезазначеними характеристиками по сегментах нерухомості.

Компанії позиціонують свої будинки як «Елітні», однак насправді вони не відповідають параметрам навіть «Бізнес-класу».

У переважній більшості це "Економ-клас".


Цінова політика завжди! залежить від того до якого із сегментів нерухомості відноситься даний будинок, котеджне містечко чи (клубний,закритого типу) мікрорайон.

 

 Пам’ятайте:   "Дорого не завжди означає якісно!"

                       "Елітність не завжди поруч із багатством!"

 
 
РІЕЛТОРСЬКЕ & ПРАВНИЧЕ БЮРО «ФЕНІКС»

 

Поділитись
Останні новини
Україна та світ
15.05.15
Депутати дозволили власникам житла шукати альтернативу ЖЕКам.

03.05.15
Украинец Ломаченко защитил пояс чемпиона мира и нокаутировал Родригеса

01.05.15 Таблиця строків термінів позовної давності.

11.04.15
12 квітня – Великдень, світлий празник Воскресіння

09.04.15 ВР передає повноваження у сфері будконтролю на місця

Економіка та Фінанси
14.05.15 Верховна Рада заборонила достроково знімати депозити

08.04.15
Почтовые услуги подорожают на 20% с 1 мая 2015 года

25.03.15
Moody’s понизило кредитный рейтинг Украины до преддефолтного уровня

18.03.15
Гаряча вода із 1 квітня подорожчає на 55-57%, опалення - на 73%

17.03.15
Fitch прогнозирует Украине инфляцию в 26% и падение ВВП на 5%

Новини Буковини
28.05.15 Цьогоріч,чернівчани-платники податку на нерухоме майно, перерахували до місцевого бюджету 439,6 тис. грн.

15.05.15
На Буковині в зону АТО призивають хворих чоловіків - друга смерть за неповних два місяці

07.04.15
7 квітня Благовіщення Пресвятої Богородиці

04.04.15
Православні і греко-католики 5 квітня святкуватимуть Вербну неділю

27.03.15
Театр - Репертуар на квітень

Архів новин

ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
новини за місяць
Developed by
WCS

 

 

Усі права захищені.
© 2019 Для інтернет-ресурсів наявність активної гіперсилки "
ФЕНІКС" - обовязково!

Торгова марка "ФЕНІКС" являється зареєстрованою та охороняється законом.