МПП Фенікс
      
04.12.08
Центр Житлових Послуг "Фенікс": Паркінги у місті Чернівці

МПП «Фенікс» має досвід у будівництві підземних  багаторівневих паркінгів (одно-  дворівневих). У новобудовах , які зводяться підприємством  застосовується саме такий підхід. Місто Чернівці, а особливо центральна частина міста, на думку директора підприємства Бешевлі І.В., -  шедевр архітектури, який ми всі: чернівчани та гості міста, отримали у спадок. Відтак, ми зобов’язані зберегти та підтримувати у достойному стані нашу "Буковинську перлину".

Центральна частина міста Чернівців потерпає від того, що не вистачає сучасних надземних та підземних місць паркування. До цього додається ще й той факт що не функціонує об’їзна дорога і через «серце» міста кожного дня курсують вантажівки та транзитний транспорт.

Нашим підприємством ,у новобудовах, створенно комфортні умови проживання, мешканцям, котрі володіють автотранспортом. Незважаючи на погодні умови, економно витрачаючи свій час, безпечність і т.п.., вони мають змогу припаркувавши свого «улюбленця»,не виходячи на вулицю гідравлічними ,сучасними ліфтами піднятися на площадку власне до свого помешкання, перебуваючи у квартирі на протязі 24 годин мають можливість спостерігати за паркомісцем та автомобілем через систему відеоспостереження. У паркінгах діє автоматичні: відчинення :заїзд-виїзд,кодовий доступ паркінг-ліфт (-1 та -2пов.) та це не єдиний плюс, важливість полягає в тому що ми  «розвантажуємо» центральну частину міста від надземного використання простору для парківок автомобілів, даючи можливість більш раціонально використовувати земельні ділянки для скверів, парків, дитячих та оздоровчих площадок. Звичайно, в сучасних умовах, такий підхід є «розкішшю» з точки зору фінансових затрат,  та керівник підприємства мислить стратегічно  думаючи про майбутнє нашого міста.

У розділі І Закону України "Про планування і забудову територій" (ст. 1) написано: "Планування територій – процес регулювання використання територій, який полягає у створенні та впровадженні містобудівної документації, ухваленні та реалізації відповідних рішень". Згідно з цим законом, проектна документація повинна включати: Генеральний план населеного пункту; детальний план території – містобудівна документація, яка розробляється для окремих районів, мікрорайонів, кварталів та районів реконструкції існуючої забудови. Для заповідних зон повинні бути, згідно з цим законом, розроблені "місцеві правила забудови – нормативно-правовий акт, яким встановлюється порядок планування і забудови та іншого використання територій, окремих земельних ділянок, а також перелік усіх допустимих видів, умов і обмежень забудови та іншого використання територій та окремих земельних ділянок у межах зон, визначених планом зонування".

"Правила використання та забудови території міста Чернівці ",затверджені 34 сесією міської ради IV скликання від 07.07.2005р. №763.У Главі 15  частини ІІІ визначено порядок планування,забудови та іншого використання території.

Збудовані паркінги ,після введення будинку в експлуатацію,передаються забудовником експлуатаційній організації ст..19 Закону України від 19.06.2003 р. №978-IV«Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операцій з нерухомістю»,тобто забудовник зобов’язаний не пізніше шести місяців з дня введення об’єкта в експлуатацію передати його власнику,експлуатаційній організації чи створеному ОСББ,разом з необхідною технічною документацією.

Після введення об’єкта в експлуатацію підставою для укладання договорів на електро-,водо-,енерго-,постачання та надання житлово-комунальних послуг є Акт державної приймальної комісії щодо прийняття обєкта будівництва в експлуатацію та відповідне Рішення органів виконавчої влади.

Важливий фактом є те,що забудовник неможе передати весь збудований паркінг комусь одному із співвласників майна (паркомісця).Наголошуємо паркінг  може бути передано експлуатаційній організації ,ЖЕКу,ОСББ,житловому кооперативу,обслуговуючому кооперативу.

Для користування паркомісцем, власник парко-місця ,щодо своєї частини у спільній частковій власності,зобов’язаний брати участь у витратах на утримання,управління та зберігання спільного майна у сплаті податків,зборів (обов’язкових платежів),а також нести відповідальність перед третіми особами за зобов’язаннями,пов’язаними зі спільним майном (ст..360 ЦКУ).Власники квартир у багатоповерхових житлових будинках та  паркомісць ознайомлюються з вимогами гл.26 ЦКУ,щодо користування спільним майном.

Коли на протязі зазначеного вище терміну власник чи ОСББ не прийняли рішення щодо приймання об’єкта в користування,то рішення щодо визначення його балансоутримувача приймає орган місцевого самоврядування.

Положеннями Закону України №1875,на виконання норм якого затверджено порядок №560,встановлено,що утримування вбудованих паркінгів здійснюється понад розмір плати за утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у порядку,визначеному центральними органами виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.

Наголошуємо що правил для визначення вартості з утримання паркінгів на даний час невизначено,а відтак кошторис на його утримання розробляється виходячи із загальних засад визначення вартості робіт (послуг) та із загальних норм Закону України №1875,ЦКУ.Кошторис має покривати витрати експлуатаційної(обслуговуючої) організації (підприємства).

До кошторису щодо утримання паркінгу включаються витрати :

    * опалення;
    * вода для санітарних потреб;
    * вентиляція;
    * електроенергія;
    * обслуговування пожежної сигналізації;
    * охорона;
    * утримання обслуговуючого персоналу, майстра, бухгалтера, сантехніка, електрика, прибиральниці;
    * відеонагляд;
    * витратні матеріали:миючі засоби,швабри,відра,електролампочки і т.п..).

Усі деталі ,обслуговування, обговорюються між експлуатаційною організацією та власниками.

 

Поділитись
Останні новини
Україна та світ
15.05.15
Депутати дозволили власникам житла шукати альтернативу ЖЕКам.

03.05.15
Украинец Ломаченко защитил пояс чемпиона мира и нокаутировал Родригеса

01.05.15 Таблиця строків термінів позовної давності.

11.04.15
12 квітня – Великдень, світлий празник Воскресіння

09.04.15 ВР передає повноваження у сфері будконтролю на місця

Економіка та Фінанси
14.05.15 Верховна Рада заборонила достроково знімати депозити

08.04.15
Почтовые услуги подорожают на 20% с 1 мая 2015 года

25.03.15
Moody’s понизило кредитный рейтинг Украины до преддефолтного уровня

18.03.15
Гаряча вода із 1 квітня подорожчає на 55-57%, опалення - на 73%

17.03.15
Fitch прогнозирует Украине инфляцию в 26% и падение ВВП на 5%

Новини Буковини
28.05.15 Цьогоріч,чернівчани-платники податку на нерухоме майно, перерахували до місцевого бюджету 439,6 тис. грн.

15.05.15
На Буковині в зону АТО призивають хворих чоловіків - друга смерть за неповних два місяці

07.04.15
7 квітня Благовіщення Пресвятої Богородиці

04.04.15
Православні і греко-католики 5 квітня святкуватимуть Вербну неділю

27.03.15
Театр - Репертуар на квітень

Архів новин

ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
новини за місяць
Developed by
WCS

 

 

Усі права захищені.
© 2019 Для інтернет-ресурсів наявність активної гіперсилки "
ФЕНІКС" - обовязково!

Торгова марка "ФЕНІКС" являється зареєстрованою та охороняється законом.