МПП Фенікс
      
07.07.14
7 липня, одне з найбільших християнських свят- Різдво Іоанна Хрестителя


За церковним календарем 7 липня, християни східного обряду, православні та греко-католики відзначають одне з найбільших християнських свят - Різдво Іоанна Хрестителя - християнського пророка, який повідомив про майбутній прихід Ісуса Христа.


Іменується також Іоанн Предтеча, оскільки є попередником Ісуса.


7 липня за новим стилем (24 червня за старим) християни Східної традиції святкують Різдво Івана Хрестителя.

Пам'ять про Івана Хрестителя або Івана Предтечу займає у східній літургійній традиції особливе місце.
Серед інших святих Іван Хреститель має найбільшу пошану – протягом церковного року на його честь святкується аж шість дат. Серед них – празник Зачаття, Різдва, Усікновення Голови, Перше і Друге Знайдення Голови, Третє Знайдення Голови і Собор Івана Хрестителя після Богоявлення. Різдво святого Івана Хрестителя – найбільше з усіх свят на його честь.
Іван Предтеча був посланцем Бога, щоб сповістити людям про прихід і живу присутність Месії на землі. Він указує на Спасителя і хрестить Його в ріці Йордан. Цей святий навчав, проповідував, хрестив, викривав гріхи, відстоював справедливість. Його життя – це безперервна жертва. За Христа і христову науку святий відважно приймає мученицьку смерть. За наказом Ірода Антипи Іванові Хрестителю відтяли голову.
Свято Різдва Івана Хрестителя відоме ще з четвертого століття. Проповіді на цей празник знаходимо у святих Івана Золотоустого, Амвросія і Августина.
Різдво святого Івана Хрестителя співпало зі святом Івана Купала, яке відзначалося у дохристиянські часи. У різні часи Церква намагалася побороти язичницькі традиції у святкуванні Різдва Івана Хрестителя, однак ця спроба була не зовсім вдалою. Чимало християнських свят зуміли поєднати в собі християнські і поганські традиції.
На честь Івана Хрестителя освячено незліченну кількість святинь, події з життя святого також представлено в іконописі.

Як свідчить Писання, Іоанн Хреститель народився на півроку раніше ніж Христос, у сім’ї священика Захарії і праведної Єлизавети – тітки Пресвятої Богородиці. Архангел Гавриїл з’явився його батькові у храмі, коли він уже був у поважному віці, і сповістив про те, що в нього буде син.


Предтеча виріс у дикій пустелі, готуючи себе до великого служіння постом і молитвою. Залишався пустельником, доки Господь не закликав його до служіння.


Виступ Іоанна Хрестителя на всенародній проповіді відбувся, коли йому було 30 років. Тих, які покаялись у гріхах, Іоанн хрестив водою у річці Йордан, готуючи їх до духовного хрещення Ісусом Христом. Разом із усіма на берег річки Йордан прийшов і Христос, якого Іоанн також охрестив у воді.

Предтеча безстрашно викривав гріхи й облуду не тільки серед простих людей, але й серед верхівки знаті. Іоанн Хреститель всенародно засуджував царя Ірода за те, що він одружився з Іродіадою - дружиною свого живого брата, за що Предтечу заарештували і близько року тримали у в’язниці.

В день свого народження Ірод обіцяв доньці Іродіаді Соломії, що догодила йому і його гостям танцем, виконати будь-яке її бажання. Через намову матері Соломія забажала голову Іоанна Хрестителя. Іоанна було страчено, його голову на таці подали Соломії.

У народній традиції день народження Івана Хрестителя називають днем Івана Купала або Івана-травника. Дохристиянське свято Івана Купала припадає на час літнього сонцестояння, коли сонце досягає найвищого і вкрай сильного впливу на землю, після чого воно починає свій поворот на зиму.
Свято Купала вважалось великим днем очищення вогнем і водою і разом з тим служило святом літнього сонцестояння, коли зазвичай природа діє з особливою всеоживляючою і всепробуджуючою силою.

У давні часи вірили, що Різдво Іоанна Хрестителя додає чарівної сили травам і квітам, і в ніч Різдва Іоанна Предтечі запасалися різними травами і квітами. Їх зазвичай приносили до церкви до обідні для освячення, щоб "вживати потім проти мани нечистої сили, проти переляку".
Марновірний звичай Купала приписує цьому часу містичну силу. Більшість повір’їв пов’язана зі скарбами. Вважалося, що в ніч Івана Купали зацвітає папороть, яка указує дорогу до скарбу.
Люди пов`язують з купальським святом чимало прогнозів: "Коли до Йвана просо з ложки, то буде і в ложку", "Коли на Івана гримить грім, то горіхи будуть порожні й буде їх мало", "Годуй мене до Йвана, зроблю з тебе пана", - радять бджоли пасічникам.

 


Поділитись
Останні новини
Україна та світ
15.05.15
Депутати дозволили власникам житла шукати альтернативу ЖЕКам.

03.05.15
Украинец Ломаченко защитил пояс чемпиона мира и нокаутировал Родригеса

01.05.15 Таблиця строків термінів позовної давності.

11.04.15
12 квітня – Великдень, світлий празник Воскресіння

09.04.15 ВР передає повноваження у сфері будконтролю на місця

Економіка та Фінанси
14.05.15 Верховна Рада заборонила достроково знімати депозити

08.04.15
Почтовые услуги подорожают на 20% с 1 мая 2015 года

25.03.15
Moody’s понизило кредитный рейтинг Украины до преддефолтного уровня

18.03.15
Гаряча вода із 1 квітня подорожчає на 55-57%, опалення - на 73%

17.03.15
Fitch прогнозирует Украине инфляцию в 26% и падение ВВП на 5%

Новини Буковини
28.05.15 Цьогоріч,чернівчани-платники податку на нерухоме майно, перерахували до місцевого бюджету 439,6 тис. грн.

15.05.15
На Буковині в зону АТО призивають хворих чоловіків - друга смерть за неповних два місяці

07.04.15
7 квітня Благовіщення Пресвятої Богородиці

04.04.15
Православні і греко-католики 5 квітня святкуватимуть Вербну неділю

27.03.15
Театр - Репертуар на квітень

Архів новин

ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
новини за місяць
Developed by
WCS

МПП "Фенікс"®
м.Чернівці, вул. І.Франка, 6/1
E-mail:phoenix_ukr@ukr.net

тел./факс:

+3 8 0372 55-62-48

+3 8 0372 54-19-08

+3 8 0372 55-93-36

+3 8 050 507 80 44

 

Усі права захищені.
© 2018 Для інтернет-ресурсів наявність активної гіперсилки "
ФЕНІКС" - обовязково!

Торгова марка "ФЕНІКС" являється зареєстрованою та охороняється законом.